Всичко за BUBARSTVO

Всичко за Bubarstvo

Всичко за Bubarstvo

Blog Article

Китайска императрица и откриването на производството на коприна

Причината - загубата на предишните и липсата на достатъчно нови пазари за реализиране на произведената продукция поради сравнително високата ѝ себестойност спрямо производството в Китай, Бразилия и Виетнам, които на практика наложиха дъмпинг и диктуват цените на международния пазар. Особено негативно върху бубарството в България се е отразила и приватизацията на дружествата, занимаващи се с изкупуване и преработка на пашкули, които на практика спряха тази дейност след като преминаха в ръцете на новите си частни собственици.

Домашното добиване на коприна става по твърде примитивен начин, повтаряйки древния опит в свилоточенето. Неголямо количество пашкули (около килограм) се изсипват в казан с вряла вода. Като омекнат, се разбъркват с дръвце или метличка, за да се захванат нишките от пашкулите. Те се изтеглят внимателно и се полагат върху гладка повърхност (синия, софра, тава), посипват се с пясък, за да не се объркат.

Такова тежко автомеле на софийското Околовръстно скоро май не е имало СНИМКИ

Непосредствено преди сън и след събуждането им, бубите трябва да се хранят с по-малки количества черничев лист. Най-усилено се хранят в средата на всяка възраст.

Чрез тях те създават оптични импланти като помощно средство при отстраняване на тумори, изкуствена роговица на окото или друг вид операция.

Провеждане на курсове за обучение и повишаване на квалификацията на фермери;

Асеновград Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Пазарджик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен София Стара Загора Бубарство Хасково Шумен Ямбол

Разработване на държавни нормативни документи (Стандарти, Отраслови нормали, Наредби, Правилници, Методики и др.);

Предаването „Конете на България“ с нов телевизионен сезон

Движението на цената при царевицата в САЩ също е чувствително нагоре Цената ФОБ на хлебната пшеница в Чикаго отскочи сериозно с плюс...

Тези захари са токсични за други гъсеници и тревопасни животни; копринените буби са еволюирали да понасят тези токсини.

Как обаче фермерите ще станат съмишленици за нейното изпълнение Да се преразгледа Зелената сделка в по-реалистичен план, това обеща...

Особено важно е, че черничевите масиви не трябва да са в близост до земеделски земи, които се третират с химически препарати, тъй като копринените буби са изключително чувствителни на химикали.

Report this page